První písemná zmínka o obci pochází z roku 1355. Tehdy, v době vlády Karla IV., Pavlov náležel líšnickému statku pánů z Kunštátu. Složité majetkové poměry zejména v pobělohorských časech vypovídají o charakteru doby. Katastr byl mnohokrát dělen a prodáván či zastavován různým majitelům a dědicům, takže historie obce je v tomto směru neobyčejně složitá.
Stáhněte si aplikaci V O B R A Z E a získávejte novinky z obce a informace z webové stránky přímo do mobilního telefonu. obec/mobilni-aplikace-v-obraze/
Vyhlašování (rušení a změny) rybářských revírů, změny hospodářských ukazatelů a povolení výkonu rybářského práva
Toto správní řízení umožňuje vyhlášení revíru a následné povolení výkonu rybářského práva za podmínek daných rozhodnutím správního orgánu.
V této věci jsou oprávněni jednat:
Podmínkou je vlastnictví vodního díla (pozemků), nájemní smlouva či pověření všemi spoluvlastníky nemovitosti. V případě revíru bez vlastníka či uživatele vyhlásí příslušný správní orgán výběrové řízení za podmínek jím stanovených.
Písemným podáním k příslušnému orgánu včetně doložení všech náležitostí.
Obraťte se na příslušný krajský úřad.
V těch případech, kdy se revír nachází na území více krajů nebo na území, v nichž se nacházejí hraniční vody, se obraťte na Ministerstvo zemědělství ČR (dále též "MZe ČR"). MZe ČR je věcně příslušné i pro potřeby státních podniků na jimi spravovaném území a na územích významných pro obranu státu.
Na odboru životního prostředí a zemědělství příslušného krajského úřadu nebo na odboru rybářství, myslivosti a včelařství MZe ČR.
Veškeré doklady jsou dány ustanovením § 8 zákona o rybářství.
Jedná se např. o identifikaci žadatele, prokázání vlastnických či jiných práv, prokázání bezúhonnosti, zhodnocení ekologických rizik a způsob vypořádání se s předchozím uživatelem revíru.
Jedinými předepsanými formuláři jsou výpis z Rejstříku trestů a kvalifikační doklad pro osoby navržené za hospodáře a zástupce.
Správní poplatek za povolení výkonu rybářského práva činí 2 000 Kč.
Lhůty jsou řešeny v souladu se správním řádem.
Každé vyhlášení (změna nebo zrušení) rybářského revíru musí být vyvěšeno po dobu 30 dnů na úřední desce příslušného kraje.
Vlastníci a spoluvlastníci dotčených pozemků či vodního díla, uživatelé sousedních revírů a správce toku.
Ty, které jsou individuálně dány charakterem výběrového řízení.
Tuto situaci nelze řešit elektronicky.
Zákon č. 99/2004 Sb., o rybářství (zvláště ustanovení § 4 - 11)
Proti rozhodnutí krajského úřadu se lze odvolat k MZe ČR; proti rozhodnutí MZe ČR lze podat rozklad ve smyslu správního řádu.
Sankce jsou vymezeny ustanovením § 30 - 31 zákona o rybářství a dále § 35 zákona o přestupcích.
Obraťte se na krajský úřad - odbor životního prostředí a zemědělství, který bude ve věci rozhodovat.
Ministerstvo zemědělství ČR - odbor rybářství, myslivosti a včelařství, Těšnov 17, 117 05 Praha 1
20.06.2006
20.06.2006
Bez časového omezení.
V případě vynětí vodní plochy z rybářského revíru je nutné uhradit hodnotu obsádky, pokud se nedá odlovit (řeší se pomocí znalce i přes soud).
Otvírací doba:
Každou středu 15 - 17 hodin
Knihovnice:
Irena Jořenková
Návštěvnost:
ONLINE:3
DNES:52
TÝDEN:1004
CELKEM:744306