Obec Pavlov

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1355. Tehdy, v době vlády Karla IV., Pavlov náležel líšnickému statku pánů z Kunštátu. Složité majetkové poměry zejména v pobělohorských časech vypovídají o charakteru doby. Katastr byl mnohokrát dělen a prodáván či zastavován různým majitelům a dědicům, takže historie obce je v tomto směru neobyčejně složitá.

O naší obci

Stáhněte si aplikaci V OBRAZE a získávejte novinky z obce a informace z webové stránky přímo do mobilního telefonu. obec/mobilni-aplikace-v-obraze/

Obecní kroniky

Digitalizované nejstarší kroniky obce Pavlov a jejích částí nově na webu obce Pavlov.

Obec Pavlov nechala digitalizovat naše nejstarší obecní kroniky. Tento projekt byl financován Mikroregionem Mohelnice z projektu "Přívětivé úřady obcí Mohelnického regionu". Kroniky si můžete prohlédnout v sekci OBEC -  HISTORIE OBCE - OBECNÍ KRONIKY.   Odkaz : obec/historie/obecni-kroniky/

Datum vložení: 6. 5. 2021 10:22
Datum poslední aktualizace: 10. 5. 2021 13:19