Obec Pavlov

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1355. Tehdy, v době vlády Karla IV., Pavlov náležel líšnickému statku pánů z Kunštátu. Složité majetkové poměry zejména v pobělohorských časech vypovídají o charakteru doby. Katastr byl mnohokrát dělen a prodáván či zastavován různým majitelům a dědicům, takže historie obce je v tomto směru neobyčejně složitá.

O naší obci

Stáhněte si aplikaci V OBRAZE a získávejte novinky z obce a informace z webové stránky přímo do mobilního telefonu. obec/mobilni-aplikace-v-obraze/

"Mohelnické čtenářské šifry"

MAS Mohelnicko, z.s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Mohelnice v rámci podpory rozvoje čtenářské (pre)gramotnosti dětí a žáků pořádají II. ročník "Mohelnické čtenářské šifry"

Čtenářská šifra je určena pro všechny, kteří chtějí zábavnou formou objevit nové a zajímavé knihy a nebojí se čelit výzvám. Podmínkou účasti je trvalý pobyt na území Mikroregionu Mohelnicko.

Odkaz na webový portál:

MČVMČV